مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید حکیم
نام خانوادگی:لطیفی
شهرت:لطیفی
نخصص ها:فقه و اصول ، کلام ، فلسفه

زندگی نامه

سید حکیم لطیفی در سال 1343 در روستای مجره از توابع شهرستان خلخال در یک خانواده مذهبی وروحانی متولد و تحصیلات ابتدائی ومتوسطه را در زادگاه خویش خلخال به اتمام رساند. درسال 1362پس از اخذ دیپلم وارد حوزه علمیه قم تا سال 1379 موفق به اتمام سطوح مختلف حوزه وهشت سال درس خارج فقه و اصول شد. در درس خارج فقه و اصول از محضرحضرات آیات عظام فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، وجعفر سبحانی استفاده نمود. و همچنین از سال 1383 نیز توفیق حضور در دروس خارج فقه مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای را دارد.

در حال حاضر دارای مدرک دکتری در رشته کلام اسلامی واستاد دانشگاه و قاضی دادگستری ورئیس شعبه دادگاه تهران می باشد .

وی در سنوات گذشته به عنوان مسئول مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در امور اهل سنت(بوکان، میاندوآب، شاهیندژ) مسئول راه اندازی حوزه علیمه میاندوآب ، مسئول عقیدتی سیاسی کمیته انقلاب اسلامی در شهر دیواندره . اعزام بیش از10 بار سفر تبلیغی ازطرف سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی به خارج از کشور ، اعزام متعدد به سفر حج از سوی حج وزیارت به عنوان روحانی کاروان، و همچنین توفیق21 ماه حضور در جبهه های جنگ ومجروهیت را در کارنامه خود دارد .

تالیفات :

تالیف پنج جلد کتاب از جمله حقیفت معجزه و بررسی شبهات آن، حکومت تئوکراسی یا ولایت فقیه، بررسی عناصراختصاصی جرائم مواد مخدر. 54 پرسش در باره ولایت فقیه، راهنمای زائرین کربلا و عتبات عالیات عراق، و همچنین مقالات مختلف علمی که بعضی از آنها در مجلات معتبر به چاپ رسیده از آن جمله اعسار از پرداخت محکوم به مالی، آشنایی با امور حسبی، غناء و موسیقی از دیدگاه قرآن و روایات، وآشنایی با معبد عشق ومرقد معشوق(مکه ومدینه) و...ارائه نموده است .